RSS

Gyventi verta, nes tiek daug už ką esame vieni kitiems dėkingi

06 Geg
Amerikos rašytojas ir kuklaus gyvenimo pionierius H.D.Toro kiekvieną rytą, vos pabudęs, visados klausdavo savęs tų pačių trijų dalykų: 1. Kas gera mano gyvenime? 2. Dėl ko galiu būti laimingas? 3. Už ką turėčiau būti dėkingas?
Rašytojo patirtis: šie trys klausimai jau nuo pat ryto nuteikia žmogų palankiai, jis galvoja apie teigiamus dalykus. Jie sutvirtina žmogaus pasitikėjimą, jog eina teisingu keliu, primena sau ir kitiems praeityje padarytus gerus darbus. Jei porą savaičių patys asmeniškai tikrinsite šį Toro planą, galėsite konstatuoti štai ką: atsakymai į 1 ir 2 klausimus ne visada bus vienodi. Jie priklauso nuo nuotaikos.
Trečias klausimas visada pataiko į dešimtuką. Kad ir kokia sunki diena jūsų lauktų, kad ir kaip pavargę ar liūdni būtumėte, visada atrasite porą dalykų, už kuriuos galėtumėte būti dėkingi. Dėkingumo jausmas sustiprina jūsų ginamąsias jėgas, suteikia gyvenimo džiaugsmo.
Dėkingumas yra ta gyvybinė jėga, kuri lydi mus iki senatvės ir duoda vaisių.
Antonijus Malo pasakoja  istoriją apie senį, kuris savo sode kasė gilias duobes."Ką tu ten veiki"- paklausė jo kaimynas. "Sodinu mangų medelius", – atsakė senis. "Nejaugi ketini paragauti dar šių medžių vaisių?" – "Ne, taip ilgai aš negyvensiu, bet gyvens kiti. Per visą savo gyvenimą aš valgiau mangus nuo medžių, kuriuos pasodino kiti. Aš dabar tik išreiškiu savo padėką".
Jei jauti dėkingumą už tai, ką gavai, vadinasi draugauji su praeitimi. Jei iš dėkingumo pats darai ką nors gera – tai draugauji su dabartimi.Jei parodai, kiek daug vieni kitiems esame dėkingi – draugauji su ateitimi.
(Tai ne mano mintys, autoriaus nežinau)
 
Parašykite komentarą

Publikavo 6 gegužės, 2010 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: